דפנה קצור לסלו, סדנת צילום ליום גיבוש וכייף בסמטאות יפו העתיקה – "לגלות עולמות חדשים"

By daphna_katzor 3 שנים ago

בעולמנו הוויזואלי, בו לנראות ולתמונה עוצמה והשפעה רבות ברשתות החברתיות, באווירה מיוחדת, אני, דפנה קצור מציעה סדנת צילום ייחודית שכמוה טרם חוויתם; נחשפים לעולם הקסום של הצילום באווירה המיוחדת של יפו העתיקה ומקבלים טיפים כיצד להצטלם ולצלם נכון.

נושאי הסדנא:

• מחוץ להקשרו – נתחיל את הסדנא מנמל יפו לתוך רחוב "נתיב המזלות" ולפינות קסומות שונות בסמטאות העיר.
נתנסה בטכניקה מיוחדת בה ניתן להשתמש בזוויות הראיה של עדשת המצלמה(זווית רחבה, רגילה או טלה) המאפשרת הגדלה ויזואלית של האביזרים הקרובים לעדשה לעומת הטבע הנשקף ברקע, הנראה קטן ובלתי מציאותי או התקרבות לפרט קטן(צילום מאקרו) מהנושא הנותן לו משמעות שונה לחלוטין מאשר במציאות. התוצאה סוריאליסטית לחלוטין, מרתקת ויצירתית. נעשה שימוש באלמנטים הייחודיים ליפו העתיקה כגון: דלתות עתיקות ומסוגננות, ידיות , אבנים מסותות, גלריות וברקע העיר תל אביב, הים והנמל.
• צילום עם מראות – בהמשך, נגיע ל"גן אברהם" לנושא: צילום עם מראות.
נכיר טכניקת צילום ייחודית של דימויים המשתקפים במראה, לפי בחירת המשתתפים, באמצעותה ניצור קומפוזיציה על ידי הטיית המראות בזוויות המשקפות דימויים שונים ומשלבות את הרקע בו נמצאות המראות או דיוקנים הדדיים של המשתתפים זה את זה. התוצאות הן קסומות ומרתקות. נשלב בהשתקפויות שבמראות את הרקע הניבט ממרומי גן אברהם ועצי הדקל הפזורים בו, של העיר תל אביב, הים ובתי יפו העתיקה.
• צילום דיוקן מול האור ב"שעות הקסם" – (גן אברהם)
בשעות אחר הצהריים המיוחדות, הנקראות "שעות הקסם", השמש מתחילה לשקוע ויוצרת אור בעל צבעוניות חמה, הרוויה בגווני אדום, כתום וצהוב.
ניתן להשתמש באור ייחודי זה לצילום דיוקן הדדי של המשתתפים עם שימוש בהילת האור של קרני השמש השוקעת סביב הדמות המצולמת, המתקבל זוהר ומחמיא ומיוחד ובשילוב הנוף הייחודי של יפו ברקע.

חוויה שוברת שגרה, מעשירה, הומוריסטית ומגבשת.

Category:
  כללי

Call Now